gün önce
21 Ocak 2015 Çarşamba

İnsan Hakları bilincinin artırılması amacıyla, Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Çankırı İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından düzenlenen “İnsan Hakları Konferansı” gerçekleştirildi.

Konuşmacı olarak Çankırı Karatekin Üniversitesi İ.İ.B.F. Öğretim Üyesi ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gürbüz Özdemir’in katıldığı Konferansa, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil Altıntaş, Yarbay Gürdoğan Doğrul ve Binbaşı Cemalettin Akyüz ile ilçelerdeki personel de dahil olmak üzere rütbeli personel katıldı.

İnsanın tanımından ve insanın değerinden bahsedilerek başlanılan konferansta, insan haklarının ne olduğu ve ne olması gerektiği, tarihi gelişimi, belgeler Işığında Batı’da ve bizim medeniyetimizde insan hakları ile insan haklarının ulusal ve uluslararası korunması konuları üzerinde duruldu.

Konuşmacı Yrd. Doç. Dr. Gürbüz Özdemir, konferansın sonunda, özellikle özveri ile çalışan Jandarmamızın insan hakları konusunda her geçen gün daha da bilinçlendiğinden bahsederek, bu konuda yapılan çalışmaları tebrik etti.

Konferansın sonunda Yrd. Doç. Dr. Gürbüz Özdemir’e katkılarında dolayı teşekkür belgesi ve hediye verildi.

Daha çok haber için
RSS
DeepKnowledge